קביעת פרמטרים לתכנון כלונסאות בישראל על בסיס תוצאות ניסויי העמסה

קביעת פרמטרים לתכנון כלונסאות בישראל על בסיס תוצאות ניסויי העמסה, שפורסם על ידי אינג' יוסף קורייאת ופרופ' סם פרידמן במכון הלאומי לחקר הבנייה ושהתפרסם בינואר 2021.

מטרתו לסייע למתכנן בבחירת השיטה להערכת תסבולת כלונס היצוק באתר, והערכת קישרי העומס-שקיעה תחת הטרחות ציריות, מבין כלל האפשריות העומדות בפניו. המלצות המחקר הן על בסיס תוצאות ניסויי העמסה סטטיים אשר נאספו לטובת המחקר וע"י ניתוח והשוואה בין התוצאות השונות בקרקעות ישראליות אופייניות.

משרד יועצי קרקע אינג' מוטי יוגר, היה אחד ממשרדי ייעוץ הקרקע שסייע למחקר בשיתוף תוצרי ניסויי העמסה אנכיים, סטטיים אשר נעשו בהנחייתם ובכך ממשיך את המסורת של תרומה לקהילה המקצועית בישראל.

מטרות העל של המחקר

1. בחינת שיטות שונות לחיזוי תסבולת כלונס (אמפיריות ותאורטיות) ע"י השוואתם לתוצאות ניסויי העמסה, והמלצה על שיטות מועדפות.

2. בחינת שימוש בקורלציות להערכת פרמטרי הקרקע הדרושים לתכנון.

3. בניית עקומים המאפשרים הערכת קישרי עומס-שקיעה של הממשק כלונס-קרקע (עקומי z-q & z-t) לקרקעות ישראליות אופייניות.

יועץ קרקע

סיכום והמלצות

תסבולת מעטפת הכלונס והתנהגות הממשק כלונס קרקע לאורך הכלונס, ניתן להגיד כי המלצות אלה מבוססות על לא מעט נתונים השוואתיים. תסבולת קצה הכלונס והתנהגות הממשק כלונס קרקע בקצה הכלונס, מבוססות על מספר מצומם של נתונים השוואתיים.

את נושא תסבולת הקצה בקרקעות ישראליות אופייניות, צריך להמשיך לבחון ולחקור על מנת לקבל הערכה אמינה יותר המבוססת על יותר נתונים השוואתיים. מומלץ מאוד שהמשך המחקר ייעשה בעזרת ניסויים עליהם יש את כל המידע אודות תהליך הביצוע ופגמים בביצוע (עדיף ניסויים מחקריים). זאת מכיוון שנראה סביר ש בחלק לא מבוטל מכלונסאות הניסויים, תסבולת הקצה נפגעה, עקב בעיות וכשלים בביצוע. בעיות אלה קרו בכלונסאות שנקדחו בשיטת הבנטונייט, ייתכן והדבר קשור לתהליך היציקה בשיטה זו, בה לעיתים רבות הבטון המתקבל בקצה הכלונס פגום או באיכות נמוכה, עקב הערבוב המתרחש בין הבטון היצוק לתרחיף הבנטונייט בזמן היציקה.

מומלץ לבצע מחקרים דומים למחקר זה, גם עבור:

1. כלונסאות בסלע רך (חוואר). כידוע לחוואר תכונות הנדסיות ירודות אשר גורמות ללא מעט בעיות וכשלים.

2. כלונסאות מוחדרים - בשנים האחרונות מבוצעים פרויקטים לא מעטים בסביבה הימית של מדינת ישראל, והשימוש בכלונסאות מוחדרים בפרויקטים מסוג זה הינו מקובל יותר.

3. כלונסאות המוטרחים בעומס אופקי ו/או מומנט - כלונס כאלמנט ביסוס מתוכנן במקרים רבות להטרחות אופקיות ומומנטים לא מבוטלים.

 

למחקר המלא לחצו בקישור.

 

בית בקראל - בנין A קומה 2 האופה 2, קדימה

E-mail: office@engyuger.com

טל: 09-8911401 פקס: 09-8911490