מאמרים

חברת אינג' מ.יוגר בע"מ רואה חשיבת ראה בשימור והנלחת הידע המקצועי בתחום יעוץ הקרקע והביסוס ומתוך שאיפה להתמקצע בעצמנו ולסייע לאחרים בכך. לשם כך, אפסנו פה מאמרים וסקירות מקצועיות בתחום, הרצאות ומצגות שפרסמו עובדי החברה, טיפים ומדריכים, פרסומים מין התקשורת על פרויקטים בהם לקחנו חלק ועוד.

קביעת פרמטרים לתכנון כלונסאות בישראל על בסיס תוצאות ניסויי העמסה

יועץ קרקע

קביעת פרמטרים לתכנון כלונסאות בישראל על בסיס תוצאות ניסויי העמסה, שפורסם על ידי אינג' יוסף קורייאת ופרופ' סם פרידמן במכון הלאומי לחקר הבנייה ושהתפרסם בינואר 2021.

רשת שריון שכבות TenCate Miragrid

TenCate Miragrid

רשת שיריון שכבות TenCate Miragrid®, טכנולוגיה המיושמת על-ידי יועצי קרקע יוגר בע"מ.

יישום Knitted Geogrids (רשת שריון שכבות) היה איזוליט מונופורם המייצגת את טכנולגיית TenCate Miragrid כפתרון גאוסינטטי לחיזוק וביסוס תשתיות קרקע ומבנים.

יישום רשת שריון שכבות Knitted Geogrids

TenCate Miragrid®

יישום רשת שיריון שכבות Knitted Geogrids על-ידי חברת יוגר מהנדסים, בפרויקט "כרמי גת" של חברת גלנור.

בפרויקט ובתכנון ופיקוח מומחי יוגר, נעשה שימוש ברשת Knitted Geogrids מטכנולוגית TenCate Miragrid® ובשיתוף חברת איזוליט מונופורם המייצגת את TenCate בישראל ומלווה מקצועית את השימוש ברשת Miragrid כפתרון גאוסינטטי מתקדם לתשתיות קרקע ומבנים.

עוגני קרקע

עוגן קרקע

עוגן קרקע מהווה תוספת בטיחות במבנים ותהליכי בנייה ומכאן, החשיבות של מרכיב העוגנים כאלמנטי בנייה מורכבים ויוצאי דופן ועל היבטיהם הגיאוטכניים והקונסטרוקטיביים.

עוגני קרקע, משמשים לייצוב מבנים ועל דרך העברת עומסים מהחזית ופני השטח לעומק הקרקע. עוגן הקרקע פותח כפתרון מודרני לחיזוק זמני של הקרקע וכאשר יש צורך לבצע חפירת עמוקה בסמוך למבנים קיימים ו\או לעומקים גדולים והמחייבים שימוש בקירות דיפון. העוגן מאפשר לחזק את קירות הדיפון ולמנוע קריסה ועל דרך של העברת ופיזור העומסים לעומק ולרוחב.

פרויקט בריגה זוכה פרסים

בריגה

פרויקט בניה מורכב, אותו ליווה משרדי יועצי-קרקע יוגר מהנדסים, זכה בפרס יוקרתי של תחרות "מצוינות בבנייה" של התאחדות הקבלנים בוני הארץ הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה ומתוך מאה פרוייקטים שהוגשו לתחרות.

עוגני קרקע בישראל – חזון ומציאות

עוגן קרקע

מאמר זה בוחן את הנעשה בתחום עוגני הקרקע כעשר שנים לאחר הוצאת תקן ישראלי ראשון בתחום.

עוגני הקרקע משמשים שנים רבות בענף הבנייה לייצוב מבנים, מדרונות, קירות תומכים, מזחים סכרים ועוד, ומיועדים להעברת כוחות מחזית המבנה אל אזור יציב בתת הקרקע. היציבות מושגת על ידי הגדלה משמעותית של הכוחות הנורמליים הפועלים על מישורי הרס פוטנציאליים. דריכת העוגנים מראש לכוח עבודה נדרש עשויה להקטין את התזוזות העתידיות של המבנה המעוגן. בחירה של שימוש בחלופות עוגני קרקע צריכה להביא בחשבון את הטכנולוגיה המתקדמת המשמשת בו לגיוס כוחות עבודה גבוהים יחסית, תוך בדיקה מידית של התסבולת הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך.

קידוח קרקע SPT

קידוח SPT

קידוח SPT (או בלעז, Standard Penetration Test) ובעברית "קידוח החדרה תקנית", מיועד לקידוחי ניסיון ובדיקת צפיפות הקרקע.

הקידוח מתבצע באמצעות מקדח מיוחד המורכב מצינור ופטיש ונוהל של קידוח ומכות החדרת צינור הדגימה והמאפשר הסקת מסקנות לגבי צפיפות הקרקע הנדגמת.

קידוח קרקע

קידוח קרקע

קידוח קרקע ניסיוני לדגימה (מכונים גם קידוח ניסיון), בתהליך גיבוש דו"ח הקרקע לפני פרויקט הבניה, הוא רכיב מרכזי וחיוני שאי אפשר בלעדיו.

בדיקת DCP

בדיקת DCP

בדיקת DCP או Dynamic Cone Penetration, הנה בדיקת צפיפות קרקע המיועדת למיפוי מיקום השכבות, עוביין וקביעת חוזק הקרקע כתוצאה מכך.

ברגי סלע לתמיכה בדופן הר

יועץ קרקע

ביצוע דייס לברגי סלע שתומכים את דופן ההר, בו שימשה "יוגר מהנדסים" כיועצת הקרקע.

 

בית בקראל - בנין A קומה 2 האופה 2, קדימה

E-mail: office@engyuger.com

טל: 09-8911401 פקס: 09-8911490