מאמרים

חברת אינג' מ.יוגר בע"מ רואה חשיבת ראה בשימור והנלחת הידע המקצועי בתחום יעוץ הקרקע והביסוס ומתוך שאיפה להתמקצע בעצמנו ולסייע לאחרים בכך. לשם כך, אפסנו פה מאמרים וסקירות מקצועיות בתחום, הרצאות ומצגות שפרסמו עובדי החברה, טיפים ומדריכים, פרסומים מין התקשורת על פרויקטים בהם לקחנו חלק ועוד.

דרישות לרישום כיועץ קרקע במדור קרקע וביסוס

איך הופכים ליועץ קרקע מוסמך - מעבר ללימודים האקדמיים ההכרחים, על הבוגר להרשם במשרד העבודה והרווחה במדור "קרקע וביסוס" ואם ענה על הדרישות הבאות.

כמובן שאופן בחירת יועץ קרקע, המומלצת פה, חשוב שתעמוד ראשית בדרישת הבסיס - רישום במדור קרקע-וביסוס במשרד הרלבנטי.

הנדסת ערך - הוזלת עלות פרויקט בניה

הנדסת ערך בתחום הבנייה, מאפשרת חסכון בעלויות הפרויקט ועל בסיס לימוד ובחינת היבטיו ההנדסיים השונים וגיבוש המלצות לשינוי בתכנון וביישום ותוך שמירה על איכות המוצר הסופי.

הנדסת ערךכמי שמספקים שירותי יועץ קרקע, בחברת מוטי יוגר אנחנו מקפידים לשלב בשירותים שלנו גם את ההיבט המקצועי של "הנדסת ערך" המאפשרת לנו לבצע בקרה על דו"חות קרקע קיימים, תוכניות קונסטרוקציה ופרויקטים בתהליכים ביצוע או גמר. המקצועיות שלנו איפשרה לנו בעבר ובמהלך בחינת תוכניות פרויקטים פרטיים של בנית בתים וכן פרויקטים עסקיים-מסחריים להציג חלופות לחסכון בסכומים משמעותיים שאיפשרו יציאה לדרך בתקציב ביצוע פחות בעשרות אחוזים.

"הנדסת ערך בוחנת דרכים לשיפור תפקוד המוצר, ולהוזלתו על-ידי הפחתת חומר הגלם, הקטנת דרישות הדיוק וייעול תהליכים" (גדעון הלוי, שם) וזאת מתוך גישה הנדסית-מקצועית המתבססת על כלים אקדמיים מוכחים וכן ניסיון רב השנים של חברת מוטי-יוגר הנדסה.

אנחנו מתמחים בשירותי הנדסת ערך של הוזלת עלויות פרויקט בניה בהתחייבות.

סקר קרקע

המונח סקר-קרקע מתייחס לרוב לפעולת "סקר זיהומי קרקע" ולא לבדיקת קרקע לפני בניה.

זיהום סביבהסקר קרקע אינו מתייחס לפעולת יועץ הקרקע ומטרתה בחינת הקרקע להמצאות מזהמים ואפיון הסכנות כתוצאה מכך לאדם ולסביבה, ולא במטרה להמליץ על אופן הביסוס של תשתית הבניה (בית פרטי, מסחרי, תשתיות תחבורה או אחר) ובכדי למנוע סחף או שקיעה של המבנה בעתיד.

אם לא חיפשתם סקר זיהומי קרקע ואתם עומדים לפני פרויקט בניה פרטי או מסחרי ומחפשים יועץ קרקע - עברו לפה או צרו קשר ישיר בטלפון למעלה וכן תמצאו פה טיפים לבחירות יועץ קרקע עבורכם.

חברת נמלי ישראל - מ.יוגר יועץ מוכר להנדסת קרקע וביסוס

אינג' מ.יוגרחברת נמלי ישראל, בחרה להכליל את אינג' מ.יוגר בע"מ, כספק רשום בתחום "הנדסת קרקע וביסוס" ובכך מתווסף עוד תו-מצויינות ואיכות המעיד על עמידת אינג' מ.יוגר בתקינה ברחבי העולם ובישראל בפרט.

מ.יוגר - מומלצת החברה הממשלתית לתיירות

אינג' מ.יוגרחברת אינג' מ.יוגר בע"מ, גאה להכלל במאגר הספקים המומלצים של "החברה הממשלתית לתיירות" ובכך מתווסף עוד תו-איכות ומצויינות לעמידה בתקינה בישראל ובעולם והרשימה הארוכה של לקוחות רבים מרוצים.

בחירת יועץ קרקע

יועץ קרקעבחברת אינג' מ.יוגר בע"מ אנחנו לוקחים ברצינות את מקצוע ייעוץ הקרקע וגיאוטכניקה, לכן בחרנו להציג לכם "רשימת מכולת" שתסייע לכם לבחור את יועץ הקרקע שלכם. אל תהססו לעשות בה שימוש ולדרוש מיועץ הקרקע שלכם תשובות ברורות ומסמכים המעידים על היכולת וההתאמה שלו לצרכים שלכם.

בחירת יועץ קרקע היא רבת משמעות ויכולה לחסוך לכם עשרות אלפי-ש"ח ויותר בהמשך בשלב היסודות והשלד.

יועץ קרקע

יועץ קרקעיועץ קרקע שומר עליכם ועל האינטרסים שלכם אל מול בעלי-המקצוע שעומדים לבנות את הבית שלכם.

יעוץ קרקע מתייחס וממליץ על אופן הביסוס של התשתית ובכדי למנוע סחף או שקיעה של המבנה בעתיד.

אין חובה חוקית לשכור שירותי יועץ קרקע וביסוס והיות ומהנדס הבניין (מהנדס קונסטרוקציה) אמור לספק מענה גם בתחום זה. אך בהחלט זכותכם לשכור שירותי יעוץ כאלו בנפרד.

ייעוץ קרקע וביסוס

ייעוץ קרקעתחום יעוץ הקרקע וביסוס הנו נגזרת של תחום הגיאוטכניקה ולרוב נרכש מתוך לימודי הנדסה במוסד אקדמי מוסמך, או במוסדות אחרים המעניקים תעודה בתחום זה.

יועץ הקרקע עצמו, הוא הסמכות המקצועית שתפקידה לשמור עליכם ולהבטיח את האינטרסים שלכם מול מי שבונה לכם את הבית!

באופן טבעי כל קרקע הנה בעלת מאפיינים פרטניים קבועים (חול, סלע, חמרה, גיר וכו') ודרישות סטטיקה ודינמיקה משלה, אולם הקרקע יכולה להגיב ולהתנהג באופן שונה כאשר הסביבה משתנה בין אתר ואתר. לכן, בחינה נקודתית, מקצועית הלוקחת בחשבון את כלל ההיבטים ומתבססת על סקר קרקע גיאולוגי וקידוחים חיונית ביותר. המלצת ודו"ח יועץ הקרקע מתייחסת לתשתית המתוכננת (קונסטורקציה כמבנה, בית, כביש, גשר וכו') ומתבססת על בחינה גיאולוגית מעמיקה של סוג הקרקע ומאפייניה הסביבתיים. לשם כך, מתבצע סקר סוג הקרקע וסביבה, נבחנות חלופות ביסוס ומוצגת המלצה מפורטת לגבי שיטות ועומק הביסוס ובהתחשב בתשתית הקונסטרוקציה המתוכננת כאמור.

הגשר מעל נחל בוהו

גשר בוהופרויקט הגשר מעל נחל בוהו, בו שימשה חברת אינג' מ.יוגר בתפקיד יועץ קרקע מטעם הקבלן סולל-בונה, נועד עבור קו הרכבת מאשקלון לבאר שבע ובהתאם לאילוצי שימור הסביבה והתשתית המורכבת לגשר רכבות - היה ייחודי בישראל. הגשר ממוקם מעל נחל בוהו, ממערב לעיר נתיבות, איזור רגיש מבחינה סביבתית ולצורך בניית הגשר היה צורך בביצוע קפדני ועדין בכל הנוגע לשמירה על הטבע.

רשת עמודי בטון תת קרקעיים - שיטה לייצוב קרקעות

הרצאה בנושא "רשת עמודי בטון תת קרקעיים – שיטה לייצוב קרקעות", שהוצגה בכנס התשיעי לבניה ותשתיות ב17 לנובמבר 2015, ע"י אינג' מוטי יוגר.מ.יוגר

 

רח' האקליפטוס 6 ת.ד. 2303 קדימה 60920

E-mail: office@engyuger.com

טל: 09-8911401 פקס: 09-8911490